Klimatyzacja


Serwis klimatyzacji czy "dobicie czynnika" ? Co jest lepsze dla Twojego samochodu?

Po co to robić? Nie wystarczy "dobić gazu" ? Słowo dobić wydaje się być odpowiednim słowem ponieważ "dobija" nasz układ klimatyzacji nie usuwając z niego czynników niszczących, co skutkuje po pewnym czasie awarią układu klimatyzacji i kosztowną naprawą.

Wiele firm oferuje jedynie nabijanie klimatyzacji. Kraków to miasto gdzie można znaleźć wiele takich warsztatów, natomiast pełny serwis klimatyzacji polega na całkowitym odciągnięciu czynnika chłodniczego znajdującego się w instalacji klimatyzacji, wytworzeniu próżni na okres minimum 20 minut, sprawdzenia szczelności metodą podciśnieniową, wpuszczeniu odpowiedniej ilości czystego czynnika, uzupełnienie oleju.
Dlaczego próżnia? Jaki jest sens?
Głównym czynnikiem niszczącym układ klimatyzacji od środka jest woda. Przy osiągnięciu próżni temperatura wrzenia wody wynosi ok 20C i w czasie 20 minut jest w stanie całkowicie odparować z układu. Skrócenie tego czasu do kilku minut jest zwykłym oszukiwaniem nieświadomych klientów.

Odgrzybianie, ozonowanie? Zdecydowanie TAK ale ta usługa raczej nie wpływa na pracę układu klimatyzacji, wykonuje się ją ze względów zdrowotnych pasażerów oraz kierowcy samochodu oraz w celu poprawienia komfortu jazdy likwidując przykry zapach.
Odgrzybianie może odbywać się metodą ozonowania, w której to agresywny ozon niszczy drobnoustroje, zarazki, grzyby i pleśnie oraz metodą chemiczną, w której środek chemiczny rozpylony jest ultradźwiękowo w postaci mgiełki i penetruje wnętrze pojazdu wnikając w tapicerkę, kanały wentylacyjne.

W przypadku bardzo zabrudzonych układów można wykonać czyszczenie chemiczne parownika specjalnym aplikatorem przez dysze odwodnienia klimatyzacji, jednak w niektórych przypadkach jest to operacja dość skomplikowana i wymaga wyjęcia parownika.

Posiadamy również możliwość sprawdzenia szczelności układu metodą ciśnieniowową.
Wykonujemy naprawy przewodów klimatyzacji, wymiany osuszacza oraz napraw kompresorów.

UWAGA: Zgodnie z ustawą o gazach cieplarnianych zabrania się napełniania nieszczelnych klimatyzacji.

Pracownicy obsługujący układy klimatyzacji posiadają aktualne obowiązujące certyfikaty do obsługi urządzeń zawierających gazy cieplarniane.

 

Jeśli potrzebny jest kompleksowy i profesjonalny serwis klimatyzacji – Kraków, Al. Bora-Komorowskiego 11 – pod tym adresem mogą nas Państwo znaleźć.

 

nazwa

cena zł

Serwis klimatyzacji 149 zł. z czynnikiem chłodniczym R134A
Odgrzybianie ozonem
w promocji z serwisem klimatyazacji
+1 zł. (razem 150 zł.)
Odgrzybianie chemiczne 99 zł.
Czyszczenie parownika od 99 zł.
Odgrzybianie ozonem 79 zł.
Naprawy ukł. klimatyzacji wycena indywidualna